راهنمای استفاده از دزدگیر استیل میت

استفاده از دزدگیر خودرو یکی از روش های جلوگیری از سرقت خودرو می باشد. دزدگیرها انواع مختلفی دارند، ساده ترین نوع آن ها فقط قابلیت باز و بسته کردن قفل خودرو از راه دور و به صدا در آمدن آژیر هشدار هنگام باز شدن درب ها و یا ضربه به خودرو را دارند. همچنین بعضی از این نوع دزدگیرها قابلیت باز کردن درب صندوق عقب را نیز دارند.

معرفی و کد دهی ریموت به دستگاه دزدگیر

در این مقاله راهنمای استفاده از دزدگیر استیل میت کرنل معمولی پرداخته ایم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

ابتدا دستگاه را خوب بررسی کنید . در قسمت بالای قاب کیت اصلی دستگاه استیل میت یک سوراخ وجود دارد که اگر داخل سوراخ را مشاهده نمایید یک میکرو سوییچ (دکمه لرن) خواهید دید ( منظور از میکرو سوییچ یک دکمه کوچک فشاری می باشد که در دکمه های همه ریموت ها هم موجود است ).

مثبت و منفی دستگاه را وصل نموده و سپس میکرو سوییچ گفته شده را یک ثانیه فشار داده و رها کنید و بلافاصله یکی از دکمه های ریموت را فشار دهید و اگر دستگاه دو ریموت داشت ریموت دوم را یکبار فشار دهید و سپس ۱۰ ثانیه صبر کنید تا دستگاه از برنامه کد دهی خارج شده و آنگاه ریموت ها را آزمایش کنید. ( حتما پس از فشار دکمه میکرو سوییچ دستگاه سریعا یکی از دکمه های ریموت اول و پس از ۳ ثانیه ریموت دوم را فشار دهید )

دقت نکردن به مدت زمان های گفته شده در هر مرحله ممکن است باعث خارج شدن زمان کد دهی و یا کد نگرفتن یکی از ریموت ها شود. اگر تمام مراحل گفته شده را که بسیار ساده هم می باشند ، را صحیح انجام داده باشید ، خواهید دید که هر دو ریموت دشتگاه کد گرفته است.

نکته :

ضمنا سعی کنید عمل کد دهی به ریموت را در داخل خودرو انجام ندهید زیرا باطری اتومبیل آمپر بسیار بالایی دارد و در صورت اتصالی هنگام فشردن میکروسوییچ، دستگاه معیوب می شود پس بهتر است که دستگاه را جدا کرده و روی میز کار خود با منبع تغذیه آمپر پایین این کار را انجام دهید.

همچنین کد دهی به ریموت کنترل استیل میت سبب پاک شدن کد های قبلی ریموت کنترل ها می شود.

نحوه استفاده از دکمه های ریموت استیل میت

مسلح کردن با صدا

با فشار دادن دکمه دزدگیر معمولی استیل میت

درب ها بسته و سیستم با صدای آژیر و چشمک چراغ راهنما مسلح می شود.

مسلح کردن بی صدا

با فشار دادن دکمه  راهنمای نصب دزدگیر استیل میت

درب ها بسته و سیستم با چشمک چراغ های راهنما مسلح می شود.

غیر مسلح کردن

با فشار دادن دکمه  

درب ها باز و سیستم از حالت مسلح خارج می شود.

صندوق پران

با فشار دادن دکمه  

یا

به مدت ۳ ثانیه درب صندوق عقب اتومبیل باز می شود.

در ریموت های مدل ۴ دکمه، برای باز کردن درب صندوق عقب، دکمه های  دزدگیر معمولی استیل میت و    را به طور همزمان به مدت ۲ ثانیه فشار دهید. (در حالت غیر فعال)

ضد سرقت (خاموش کن)

برای خاموش کردن اتومبیل به هنگام سرقت دکمه  راهنمای نصب دزدگیر استیل میت  را به مدت ۲ ثانیه فشار دهید تا چراغ های راهنما چشمک بزنند. پس از گذشت ۱۰ ثانیه با چشمک سریع چراغ های راهنما و صدای آژیر اتومبیل خاموش می شود. برای خروج از این حالت دکمه   را فشار دهید.

برای استفاده از این حالت ابتدا باید جامپر شماره ۳ را در حالت فعال قرار دهید.

غیر فعال کردن سیستم با سوییچ در مواقع اضطراری

در مواقعی که به ریموت دسترسی ندارید درب اتومبیل را باز کرده و پدال را فشار دهید و سوییچ اتومبیل را ۱۰ مرتبه روشن/ خاموش نمایید و دهمین مرتبه سوییچ را روی پله دوم قرار دهید.

فعال یا غیر فعال کردن سیستم سخنگو دزدگیر

برای فعال یا غیر فعال کردن سیستم سخنگو دکمه دزدگیر معمولی استیل میت  را به مدت ۵ ثانیه فشار دهید تا چراغ های راهنما به طور ثابت روشن شوند.

در این حالت اگر با فشار دادن دکمه  راهنمای نصب دزدگیر استیل میت  آژیر دو علامت مشخص بفرستد، سیستم سخنگویی فعال می شود و اگر با فشار دادن دکمه آژیر علامتی نفرستد، سیستم پاسخگویی غیر فعال می شود. در نهایت برای ذخیره کردن تنظیمات انجام شده دکمه  دزدگیر معمولی استیل میت  را به مدت چند ثانیه فشار دهید.

مسلح شدن اتوماتیک بدون قفل شدن درب ها

اگر این سیستم را توسط جامپر شماره ۲ فعال نمایید. پس از بستن آخرین درب دستگاه با چند مرتبه به صدا درآوردن آژیر به صاحب خودرو یادآوری می کند که سیستم را مسلح نمایید و اگر شما این کار را انجام ندهید، پس از چند ثانیه سیستم به صورت اتوماتیک مسلح می شود ولی درب ها قفل نمی شوند.

در صورتی که این سیستم را در حالت غیر فعال قرار دهید سیستم توسط صدای آژیر به شما یادآوری می کند که سیستم را مسلح کنید ولی سیستم به صورت اتوماتیک مسلح نمی شود.

تنظیمات مربوط به پین کد ( رمزگذاری ریموت )

فعال کردن سیستم پین کد

برای این کار سوییچ را روی پله دوم قرار دهید و دکمه را  دزدگیر معمولی استیل میت به مدت ۵ ثانیه فشار دهید تا آژیر دو علامت مشخص به معنی فعال شدن این سیستم ارسال نماید.

غیر فعال کردن سیستم پین کد

برای این کار سوییچ را روی پله دوم قرار دهید و دکمه  دزدگیر معمولی استیل میت را به مدت ۵ ثانیه فشار دهید تا آژیر یک علامت مشخص به معنی غیر فعال شدن این سیستم ارسال نماید.

نحوه رمزگذاری ریموت

برای رمزگذاری ریموت سوییچ را روی پله دوم قرار دهید و دکمه دزدگیر معمولی استیل میت را به مدت ۳ ثانیه فشار دهید، با به صدا درآمدن تک آژیر سیستم آماده رمزگذاری است.

در این حالت یک رمز ۴ رقمی با استفاده از اعداد ۱،۲،۳،۴ (برای مثال ۳۲۴۱) انتخاب کنید (با وارد نمودن هر عدد چراغ راهنما یک بار چشمک می زند).

برای ذخیره کردن رمز انتخاب شده دکمه دزدگیر معمولی استیل میت را به مدت ۳ ثانیه فشار دهید تا با صدای تک آژیر رمز ذخیره شوند. پین اولیه ۱۲۳۴ می باشد.

نحوه استفاده از ریموت پین کد دار (در حالتی که پین کد فعال است)

برای غیر مسلح کردن سیستم در حالتی که پین کد فعال باشد ابتدا دکمه   را فشار دهید. آژیر ۳ مرتبه به صدا در می آید . در این مرحله رمز خود را توسط دکمه های ریموت وارد نمایید ( با وارد نمودن هر عدد چراغ راهنما یک بار چشمک می زند )

اگر رمز صحیح وارد شود سیستم غیر مسلح می شود و اگر رمز اشتباه وارد شود آژیر ۳ مرتبه به صدا در می آید و شما می توانید رمز صحیح را مجددا وارد نمایید . اگر رمز ۵ مرتبه اشتباه وارد شود آژیر به مدت ۳۰ ثانیه به صدا در می آید و تا ۳ دقیقه امکان ورود رمز جدید را ندارد و اگر مجددا رمز ۵ مرتبه دیگر اشتباه وارد شود تا ۱۰ دقیقه امکان ورود رمز وجود نخواهد داشت.

راهنمای سیم کشی دزدگیر استیل میت معمولی

کانکتور ۶ تایی

زرد/مشکی : تحریک بالابر اتوماتیک ( منفی )

زرد : رله قطع کن موتور

قهوه ای/سفید : تحریک لادری کاپوت

نارنجی : پدال ترمز

سفید : پله اول سویچ

آبی : تحریک لا دری ( منفی/مثبت )

کانکتور ۶ تایی ۲ ردیفه

قرمز : برق دائم ( ۱۲ ولت مثبت )

قرمز/مشکی : صندوق پران ( مثبت )

قهوه ای : چراغ راهنما

صورتی : آژیر

مشکی : اتصال آهن

کانکتور ۶ تایی

نارنجی : مربوط به قفل مرکزی

سفید : مربوط به قفل مرکزی

زرد : مربوط به قفل مرکزی

نارنجی/مشکی : مربوط به قفل مرکزی

سفید/مشکی : مربوط به قفل مرکزی

زرد/مشکی: مربوط به قفل مرکزی

سیم بندی جهت اتسال به پمپ

نارنجی+نارنجی/مشکی : برق دائم ( ۱۲ ولت مثبت )

زرد+زرد/مشکی : اتصال آهن

سفید : قفل مرکزی ( منفی )

سفید/مشکی : قفل مرکزی ( منفی )

نحوه کد دهی ریموت دزدگیر استیل میت

شستی ریست روی برد دستگاه را فشار داده و نگه دارید تا چراغ ال ای دی به طور ثابت روشن شود . با فشار دادن یک دکمه از ریموت شماره ۱ چراغ ال ای دی خاموش می شود و با فشار دادن مجدد همان دکمه چراغ ال ای دی ۳ مرتبه چشمک می زند و ریموت کد می گیرد و ال ای دی مجددا به طور ثابت روشن می شود و آماده کد گرفتن ریموت شماره ۲ می شود.

شماره ۲ را نیز همانند ریموت اول کد دهید و در نهایت شستی ریست روی برد دستگاه را رها نمایید.